Strona główna » Gazownia Rumia » Gaz płynny Rumia

Gaz płynny Rumia

Podstawowe różnice między płynnym paliwem gazowym a ziemnym?

Pomimo,że gaz ziemny i płynne paliwo gazowe LPG zaliczane są do jednej grupy węglowodorów, dzieli je wiele różnic. Głównie gaz płynny propan-butan to gaz cięższy od powietrza około o 2 razy, natomiast gaz ziemny jest od niego prawie o 50% lżejszy. Kwestia ta ma wobec tego wpływ na możliwość transportowania i przechowywania tych gazów. Gaz ziemny potrzebuje wybudowania rurociągów, natomiast gaz płynny może być przechowywany w dużych ilościach z wykorzystaniem niewielkich zbiorników na gaz płynny.

Ile gazu należy tankować do zbiorników na gaz płynny?

Podczas tankowania zbiornika na gaz płynny, ilość paliwa nie powinna przekraczać 85% pojemności zbiornika. 15% wolnej przestrzeni w zbiorniku gwarantuje poduszkę powietrzną, która w przypadku zmieniania się objętości płynnego paliwa gazowego w wyniku zmiany temperatury nie będzie miała wpływu na funkcjonowanie całej instalacji gazowej. W związku z tym zazwyczaj stosowane zbiorniki o pojemności 2700 litra najlepiej, aby były tankowane maksymalnie 2300 litrami gazu..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności