Strona główna » Gazownia Rumia » Dostawcy gazu Rumia

Dostawcy gazu Rumia

Najpopularniejsi sprzedawcy paliwa gazowego w naszym kraju

W naszym kraju działa wielu różnorodnych dostawców paliwa gazowego, którzy oferują możliwość podpisania z nimi zarówno umowy kompleksowej, jak i wyłącznie na sprzedaż gazu. Jeśli chodzi natomiast o najpopularniejszych z nich, wymienić można takich dostawców gazu ziemnego jak: PGNiG, PGE, Błękitna Energia, Tauron, Po Prostu Energia, Audax Energia, HEG Gaz, Konerg S.A. Popularność dostawcy nie znaczy jednak tego, że oferuje on najlepsze ceny gazu. W wielu sytuacjach jest nawet wręcz inaczej. W związku z tym przed zmianą sprzedawcy gazu trzeba zawsze szczegółowo przeanalizować oferty co najmniej paru firm funkcjonujących na polskim rynku, stosując do tego między innymi rankingi dostępne w Internecie.

Jak zmienić dostawcę gazu w 4 łatwych krokach?

Planując zmienić dostawcę gazu, wystarczą jedynie 4 proste kroki. Pierwszy z nich polega na znalezieniu właściwej oferty nowego dostawcy, która będzie korzystna zarówno pod względem kosztów zakupu gazu, jak i pozostałych warunków podpisanej umowy. Następnie wystarczy podpisać umowę z nowym sprzedawcą paliwa gazowego oraz zadbać o jego pełnomocnictwo, za sprawą którego będzie on mógł rozwiązać umowę ze starym sprzedawcą oraz załatwić wszelkie formalności. Trzeci krok to rozwiązanie starej umowy i poinformowanie o tym OSD gazu. Cały proces kończy się z kolei rozliczeniem należności z poprzednią firmą i opłaceniem rachunków, a kolejne faktury będą już przesyłane przez nowego dostawcę gazu..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności