Strona główna » Gazownia Rumia » Butle gazowe Rumia

Butle gazowe Rumia

W jakim celu mogą być stosowane butle gazowe?

Choć butle gazowe są kojarzone przede wszystkim z wykorzystywaniem w kuchenkach gazowych w gospodarstwach domowych, oferowany w nich gaz może być wykorzystywany na kilka różnorodnych sposobów. Butle gazowe 11 kg to zbiorniki świetnie sprawdzające się również w piecykach gazowych oraz grillach, wykorzystywane są one też do zasilania wózków widłowych oraz obróbki metalu. Z ich zastosowaniem zasilane są dodatkowo grzejniki na butle gazowe i nagrzewnice i parasole.

Jaki rodzaj gazu znajduje się w butlach gazowych do gospodarstwa domowego?

Butle gazowe do gospodarstwa domowego tankowane są dwoma rodzajami gazu. Pierwszy z nich to mieszanka propanu i butanu, który jest gazem pozbawionym barwy o specyficznym bardzo dobrze odczuwalnym zapachu. Posiada on temperaturę wrzenia od -45 stopni Celsjusza do -0,5 stopni Celsjusza. Drugi z nich to z kolei wyłącznie propan, który doskonale sprawdza się w sytuacji wykorzystywania butli gazowej w wynoszących poniżej 0 temperaturach. Jeśli chodzi natomiast o cenę butli 11 kg, warianty tankowane mieszanką propanu i butanu są nieznacznie tańsze od modeli napełnionych wyłącznie propanem..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności