Strona główna » Gazownia Rudnik nad Sanem » Gaz LPG Rudnik nad Sanem

Gaz LPG Rudnik nad Sanem

Czy zamontowanie LPG w pojeździe jest opłacalny?

Zamontowanie LPG w samochodzie to świetna metoda na obniżenie kosztów eksploatacyjnych. Aktualnie pomimo niezmiennych podwyżek cen gazu LPG wciąż kosztuje on mniej niż benzyna czy olej napędowy o około 50%. W związku z tym montaż instalacji LPG w samochodzie pozwala wydawać mniej za paliwo, w szczególności w przypadku kiedy w ciągu miesiąca jest nim przejeżdżanych wiele kilometrów. Koszt jej montażu zwraca się najczęściej po około roku.

Co to jest gaz LPG?

Gaz LPG to mieszanina gazów ropopochodnych, która ma formę płynną i składowana jest najczęściej w specjalistycznych zbiornikach. Dostępny jest on także w postaci butli gazowych o różnych pojemnościach czy jako paliwo do zasilania aut. Nazwa LPG jest skrótem od pierwszych liter angielskiego określenia Liquefied Petroleum Gas, a w naszym kraju paliwo gazowe LPG jest najczęściej mieszanką propanu i butanu. Charakterystyczną cechą gazu LPG jest to, że pod wpływem ciśnienia wynoszącego od 6 do 25 bar zmienia się on w postać ciekłą. Za sprawą tego, jego duże ilości mogą być w bezproblemowy sposób magazynowane i transportowane..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności