Strona główna » Gazownia Ruda Śląska » Dostawcy gazu Ruda Śląska

Dostawcy gazu Ruda Śląska

Od czego zależy cena gazu ziemnego?

Wielkość faktur za paliwo gazowe uzależniona jest od paru różnorodnych czynników. Najistotniejsze z nich to wielkość zużycia gazu w wyznaczonym okresie rozliczeniowym oraz grupa taryfowa, do której przedzielony jest klient przez dostawcę gazu ziemnego. W związku z tym najwyższe faktury za gaz płacą właściciele domów, którzy używają go do ogrzewania lokali, z kolei najniższe używający go do przygotowywania posiłków na kuchenkach. Dodatkowo warto również wspomnieć, że finalna cena gazu ziemnego zależy także od dodatkowych opłat występujących u danego dostawcy gazu ziemnego. Zaliczyć do nich można na przykład opłaty taryfowe opłatę abonamentową za sprzedaż paliwa gazowego oraz opłaty handlowe.

W jaki sposób zmienić dostawcę gazu w 4 prostych krokach?

Chcąc zmienić dostawcę paliwa gazowego, wystarczą wyłącznie 4 proste kroki. Pierwszy z nich polega na znalezieniu właściwej oferty nowego dostawcy, która będzie korzystna zarówno pod względem ceny zakupu paliwa gazowego, jak i innych elementów zawartej umowy. Następnie wystarczy podpisać umowę z nowym sprzedawcą gazu ziemnego oraz zadbać o jego pełnomocnictwo, dzięki któremu będzie on mógł rozwiązać umowę z poprzednim sprzedawcą oraz załatwić wszelkie kwestie. Trzeci krok to wypowiedzenie starej umowy i powiadomienie o tym OSD gazu. Cała procedura kończy się z kolei uregulowaniem należności z poprzednią firmą i zapłaceniem rachunków, a kolejne rachunki będą już przesyłane przez nowego sprzedawcę gazu ziemnego..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności