Strona główna » Gazownia Ruciane-Nida » Butle gazowe Ruciane-Nida

Butle gazowe Ruciane-Nida

Na co zwrócić uwagę podłączyć butlę gazową w bezpieczny sposób?

Żeby podłączyć butlę gazową do kuchenki lub innego urządzenia należy najpierw usunąć plombę foliową znajdującą się na zaworze, która zapewnia, że zbiornik jest pełen, a później zdemontować wykonaną z tworzywa sztucznego zaślepkę. W trakcie wykonywania tego zawór butli musi być stale zakręcony. Przed mocowaniem reduktora do zaworu należy także skontrolować, czy uszczelka znajdująca się w zaworze w butli jest we właściwym stanie, w przypadku, jeśli jest ona uszkodzona, trzeba się z kolei skontaktować z dostawcą butli. Po zamocowaniu reduktora na zaworze butli z gazem trzeba już jedynie otworzyć go wykonując jeden obrót we właściwym kierunku.

Czym różnią się butle gazowe turystyczne od klasycznych?

Butle gazowe turystyczne od standardowych butli gazowych do domu różnią się przede wszystkim swoją wielkością. Najczęściej dostępne są one w wersjach o wadze 2 kg, 3 kg lub 5 kg. Najpopularniejsze z nich to jednak butle turystyczne 5 kg, która mogą być wykorzystywane zarówno do gotowania na kuchenkach turystycznych, jak i zapewniania ciepła domków letniskowych czy kamperów z wykorzystaniem grzejnika zasilanego przez butle z gazem. Zazwyczaj turystyczne butle gazowe wypełniane są mieszaniną propanu i butanu. Ich mała masa i rozmiar daje możliwość natomiast wykorzystywanie ich podczas wakacji..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności