Strona główna » Gazownia Różan » Gaz płynny Różan

Gaz płynny Różan

Czy zamontowanie zbiornika na płynne paliwo gazowe wymaga pozwolenia na budowę?

W przypadku montażu zbiornika na gaz płynny, którego wielkość nie jest większa niż 7 m3 nie jest konieczne uzyskanie pozwolenia na budowę. Nie oznacza to jednak, że może być on montowany bez jakichkolwiek formalności. Wymagane jest zgłoszenie tego typu inwestycji w Starostwie Powiatowym, z wykorzystaniem odpowiedniego formularza. Wniosek musi posiadać takie dokumenty jak: projekt techniczny wykonany przez projektanta oraz skonsultowany z rzeczoznawcą do spraw ochrony ppoż., oświadczenie o prawie do dysponowania działką w celach budowlanych. Brak odpowiedzi pisemnej przez 21 dni oznacza tak zwaną milczącą zgodę i pozwala przeprowadzenie montażu zbiornika na płynne paliwo gazowe.

Jak skontrolować stan gazu w zbiorniku na płynne paliwo gazowe?

Wszystkie zbiorniki na płynne paliwo gazowe wyposażone są w specjalne poziomowskazy, które pozwalają w bezproblemowy i szybki sposób skontrolować poziom napełniania zbiornika wyrażony w procentach. Poziomowskaz zlokalizowany jest zazwyczaj na zbiornikach w pobliżu zaworu bezpieczeństwa. W wielu sytuacjach wyrażone przez nie wskazania napełnienia zbiornika oznaczone są także czerwonym kolorem od mniej więcej 20%, który wskazuje konieczność złożenia zamówienia na dostawę gazu. W sytuacji, kiedy po zamontowaniu zbiornika jest od przyłączony do systemu telemetrycznego, stan jego zapełnienia można z kolei sprawdzić zdalnie..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności