Strona główna » Gazownia Różan » Butle gazowe Różan

Butle gazowe Różan

Jaki gaz w butli wybrać zimową porą?

W przypadku, gdy butle gazowe mają być wykorzystywane zimą, warto wybrać modele wypełnione czystym propanem. Gaz ten cechuje się bowiem odparowywaniem w temperaturach równych aż -42 stopnie Celsjusza. Dzięki temu stosowanie go nawet w ujemnych temperaturach nie będzie problemem. W takich samych warunkach butle gazowe wypełnione propanem-butanem mogą natomiast nie zasilać urządzeń gazowych we właściwy sposób, ponieważ gaz ten nie odparowuje już w temperaturze 0,5 oC.

Ile kosztuje butla gazowa?

By móc wykorzystywać butlę gazową w domu, należy się nią najpierw zaopatrzyć. Butle gazowe można kupić nienapełnione, a także już napełnione. W pierwszej sytuacji cena butli gazowej oscyluje w granicach około 200 złotych, natomiast w drugim do kosztów pustej butli należy doliczyć również koszt zawartego w niej gazu, łączna cena równa się w związku z tym aktualnie mniej więcej 300 złotych. Tańszą opcją jest z kolei zakup używanej butli gazowej, trzeba jednak w tym przypadku pamiętać, aby zweryfikować, czy ma ona ważną homologację, której czas umieszczony jest na butli..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności