Strona główna » Gazownia Ropczyce » Gaz płynny Ropczyce

Gaz płynny Ropczyce

Ile wynosi wydajność grzewcza gazu płynnego?

Gaz płynny LPG zaliczany jest do jednych z ekonomiczniejszych paliw opałowych. Jego wartość opałowa równa się mniej więcej od 45 do 46 MJ/kg, czyli 25 MJ/l. Wobec tego w czasie godziny ze spalania 1 kilograma płynnego paliwa gazowego można uzyskać 13 kWh ciepła. Kwestia ta sprawia więc, że jest on powszechnie używany do ogrzewania lokali za pomocą klasycznych lub kondensacyjnych kotłów C.O. oraz przygotowywania ciepłej wody użytkowej.

Czym jest dzierżawa zbiornika na płynne paliwo gazowe?

Jedną z dwóch opcji zamontowania zbiornika na płynne paliwo gazowe jest jego wydzierżawienie od sprzedawcy gazu. W takim przypadku zbiornik jest zazwyczaj przywożony oraz montowany w wyznaczonym miejscu przez wybraną firmę. Cena wykorzystywania zbiornika to natomiast cena wydzierżawienia oraz tankowania. Należy jednak wiedzieć, że przy wyborze dzierżawy zbiornika na gaz trzeba liczyć się z wyższą ceną paliwa i brakiem możliwości wybrania sprzedawcy przez całkowity okres trwania umowy zawieranej zazwyczaj na czas od 3 do 10 lat. Plusem posiadania dzierżawionego zbiornika na gaz płynny LPG jest z kolei to, że wszystkie jego badania i naprawy awarii są przeprowadzane na koszt firmy..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności