Strona główna » Gazownia Ropczyce » Butle gazowe Ropczyce

Butle gazowe Ropczyce

Jaka jest cena butli gazowe?

By móc stosować butlę gazową w gospodarstwie domowym, trzeba się nią najpierw zaopatrzyć. Butle gazowe można zakupić pozbawione gazu, a także już napełnione. W pierwszej sytuacji koszt butli gazowej waha się w granicach około 200 złotych, natomiast w drugim do kosztów samej butli należy doliczyć również wartość zawartego w niej gazu, łączna cena równa się w związku z tym aktualnie mniej więcej trzystu złotych. Tańszą opcją jest z kolei kupienie używanej butli gazowej, trzeba natomiast w tym przypadku pamiętać, by skontrolować, czy ma ona aktualną homologację, której termin umieszczony jest na butli.

Jaki gaz w butli wybrać podczas zimy?

W sytuacji, kiedy butle gazowe mają być używane zimą, najlepiej wybrać modele wypełnione czystym propanem. Gaz ten cechuje się bowiem odparowywaniem w temperaturach dochodzących do aż -42 oC. Dzięki temu użytkowanie go nawet w ujemnych temperaturach nie będzie kłopotliwe. W tych samych warunkach butle gazowe napełniane mieszanką propanu i butanu mogą z kolei nie zasilać urządzeń gazowych w odpowiedni sposób, bo gaz ten nie odparowuje już w temperaturze 0,5 stopni Celsjusza..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności