Strona główna » Gazownia Rogoźno » Gaz LPG Rogoźno

Gaz LPG Rogoźno

W jakim celu jest stosowany gaz LPG?

Gaz LPG przede wszystkim jest idealnym sposobem umożliwiającym na dostarczanie paliwa gazowego do budynków niemających możliwości przyłączenia ich do sieci gazowej. Poprzez zamontowanie zbiornika LPG właściciele domów i firm mają możliwość używania gazu w swoich lokalach do ogrzewania ich, gotowania lub przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Poza tym gaz LPG używany jest także do na przykład: zasilania urządzeń gazowych z zastosowaniem butli gazowych o pojemności od 2 do nawet 33 kg, napędzania wózków widłowych, napędzania pojazdów z użyciem instalacji gazowych LPG, które umożliwiają zaoszczędzić na paliwie, produkowania kosmetyków lub żywności.

Czemu odpowiednia jakość gazu LPG jest tak istotna?

Gaz LPG o złej jakości to jedno z największych zagrożeń dla instalacji LPG. Może on bowiem doprowadzić do problemów z zasilanymi nim urządzeniami oraz ich wcześniejszą awarię. Poza tym złej jakości gaz LPG doprowadza także do mniej ekonomicznego spalania. W związku z tym doprowadza to więc do strat wynikających z konieczności zakupu jego większej ilości. Wobec tego tak istotne jest, aby zbiornik LPG był napełniany jedynie odpowiedniej jakości gazem, który dostarczają zweryfikowani dostawcy. Odpowiedniej jakości gaz LPG powinien gwarantować mniej więcej 13 kWh energii cieplnej podczas godziny jego spalania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności