Strona główna » Gazownia Rogoźno » Gaz płynny Rogoźno

Gaz płynny Rogoźno

Rodzaje zbiorników na gaz płynny

W sytuacji, kiedy w budynku stosowane jest ogrzewanie płynnym paliwem gazowym, niezbędny jest montaż na posesji zbiornika, w którym będzie on przechowywany. Podstawowy podział zbiorników na płynne paliwo gazowe można wykonać na modele naziemne oraz podziemne. Zbiornik na płynne paliwo gazowe zewnętrzny montowany jest na płycie fundamentowej na wysokości niewiele ponad poziom gruntu. Montaż zbiornika zewnętrznego wymaga zachowania właściwej odległości od innych elementów w otoczeniu. Wśród zalet zbiorników zewnętrznych wyróżnić można ich stosunkowo niewielką cenę oraz prosty montaż. Zbiornik na płynne paliwo gazowe podziemny to natomiast rozwiązanie droższe natomiast mniej wpływające na otoczenie. Umieszczany jest on bowiem w wykopie i przykrywany około 60 cm gruntu. Obszar posesji, w której umieszczony jest podziemny zbiornik na płynne paliwo gazowe, może być prawie swobodnie wykorzystywana.

Co ile należy tankować zbiornik na gaz LPG?

Według wskazań ekspertów najbardziej opłacalnym rozwiązaniem jest tankowanie zbiorników na płynne paliwo gazowe dwa razy w roku. Taka częstotliwość pozwala bowiem na oszczędzanie poprzez korzystanie z posezonowych obniżek cen płynnego paliwa gazowego. Aby zaplanować regularne tankowanie gazu płynnego po atrakcyjnych cenach, należy zadbać o właściwą pojemność zbiornika już w trakcie jego montowania, która będzie uwzględniać: wielkość budynku, liczbę mieszkańców, liczbę sprzętów zasilanych gazem..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności