Strona główna » Gazownia Rogoźno » Butle gazowe Rogoźno

Butle gazowe Rogoźno

W jaki sposób sprawdzić odpowiednio napełnioną butle z gazem?

Poprawnie napełnioną butlę gazową można poznać po kilku elementach. Wszystkie z nich muszą wobec tego mieć tabliczkę znamionową, na jakiej umieszczone są informacje dotyczące masy pustej butli gazowej, największej ilości znajdującego się w niej gazu i terminu legalizacji zbiornika. Poprawnie napełniona butla powinna być także wyposażone w naklejkę określaną Instrukcją bezpieczeństwa, na której wskazywane są dane o znajdującym się w niej gazie, a także firmie odpowiadającej za tankowanie butli gazowej. Ponadto wszelkie zakupowane zbiornik bezapelacyjne powinny posiadać właściwą zaślepkę zamontowaną na zaworze, która chroni przed wyciekiem gazu oraz folię termokurczliwą, która jest pewnym rodzajem plomby gwarantującej, że butla jest napełniona.

Dlaczego butle gazowe są przechowywane w klatkach?

Butle gazowe w punktach ich dystrybucji powinny być składowane w odpowiedni sposób. Z reguły stosowane są więc do tego odpowiednie klatki na butle gazowe, które produkowane są ze stali nierdzewnej. Zapewniają one z jednej strony chronić pełne butle gazowe przed kradzieżą, z kolei z drugiej gwarantują składowanie ich w pionie. Z uwagi na bezpieczeństwo klatka na butle gazowe musi być umiejscowiona w miejscu zacienionym i oddalonym od źródła ciepła..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności