Strona główna » Gazownia Resko » Butle gazowe Resko

Butle gazowe Resko

Jak podłączyć butlę gazową w odpowiedni sposób?

By podłączyć butlę gazową do kuchenki gazowej lub innego urządzenia należy w pierwszej kolejności zdemontować plombę foliową z zaworu, która gwarantuje, że zbiornik jest pełen, a następnie usunąć wykonaną z tworzywa sztucznego zaślepkę. W tym czasie zawór butli musi być stale zakręcony. Przed montowaniem reduktora do zaworu warto także sprawdzić, czy uszczelka umiejscowiona przy wylocie w butli jest we właściwym stanie, w sytuacji, kiedy jest ona przerwana, trzeba się z kolei skontaktować z dostawcą butli. Po zamocowaniu reduktora na zaworze butli z gazem trzeba już wyłącznie otworzyć go poprzez pojedynczy obrót we wskazanym kierunku.

Czym różnią się butle gazowe turystyczne od standardowych?

Butle gazowe turystyczne od klasycznych butli gazowych do domu różnią się głównie swoją pojemnością. Najczęściej oferowane są one w wersjach ważących 2 kg, 3 kg lub 5 kg. Najpopularniejsze z nich to jednak butle turystyczne 5 kg, która mogą być stosowane zarówno do gotowania na kuchenkach turystycznych, jak i ogrzewania domków letniskowych lub kamperów za pomocą grzejnika na butle z gazem. Najczęściej turystyczne butle gazowe napełniane są mieszaniną propan-butan. Ich stosunkowo mała masa i rozmiar umożliwia z kolei wykorzystywanie ich na urlopie..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności