Strona główna » Gazownia Rejowiec » Butle gazowe Rejowiec

Butle gazowe Rejowiec

Dlaczego butle gazowe są przechowywane w klatkach?

Butle gazowe w miejscach ich dystrybucji muszą być składowane w odpowiedni sposób. Zasadniczo wykorzystywane są więc w tym celu specjalne klatki na butle gazowe, które wykonywane są ze stali nierdzewnej. Zapewniają one z jednej strony ochronić pełne butle gazowe przed skradzeniem, z kolei z drugiej zapewniają przechowywanie ich w pionowej pozycji. Z uwagi na bezpieczeństwo klatka na butle gazowe musi być zlokalizowana w miejscu zacienionym i oddalonym od ciepła.

W jaki sposób zweryfikować odpowiednio napełnioną butle z gazem?

Poprawnie napełnioną butlę gazową można poznać po paru kwestiach. Wszystkie z nich powinny wobec tego mieć tabliczkę znamionową, na jakiej umieszczone są dane donoszące się do ciężaru netto butli gazowej, maksymalnej ilości umieszczanego w niej gazu i okresu legalizacji zbiornika. Odpowiednio napełniona butla powinna być dodatkowo wyposażone w naklejkę nazywaną Instrukcją bezpieczeństwa, na której wskazywane są informacje o znajdującym się w niej gazie, a także firmie odpowiadającej za tankowanie butli gazowej. Oprócz tego wszystkie kupowane zbiornik koniecznie powinny mieć właściwą zaślepkę umieszczoną na zaworze, która ma za zadanie chronić przed ulatnianiem się gazu i folię termokurczliwą, która pełni funkcję plomby zapewniającej, że butla jest napełniona..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności