Strona główna » Gazownia Reda » Gazy techniczne Reda

Gazy techniczne Reda

Cennik gazu technicznego

Koszty zakupu gazu technicznego zależne są od paru czynników. Wpływ na cennik ma głównie rodzaj gazu technicznego oraz to jaką wielkość ma zbiornik, w którym jest on oferowany. Do najbardziej drogich gazów technicznych można wobec tego zaliczyć między innymi acetylen, hel i argon. Najtańszy jest natomiast tlen techniczny, dwutlenek węgla, azot. Cennik gazów technicznych podawany jest najczęściej dla dwóch jednostek kilograma i metrów sześciennych.

Charakterystyka gazu technicznego — acetylen

Gaz techniczny acetylen posiada nieznacznie wyczuwalny zapach, zaliczany jest on też do gazów łatwopalnych i skłonnych do wybuchania po połączeniu z powietrzem. Stosowany jest on przede wszystkim w palnikach acetylenowo-tlenowych podczas przecinania metali i ich spawania. Gaz techniczny acetylen znajduje także szerokie zastosowanie w branży chemicznej między innymi do produkcji różnorodnych tworzyw sztucznych..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności