Strona główna » Gazownia Reda » Dostawcy gazu Reda

Dostawcy gazu Reda

Jak zmienić dostawcę paliwa gazowego do gospodarstwa domowego?

Chcąc zmienić dostawcę gazu do gospodarstwa domowego, trzeba przede wszystkim wiedzieć, że rozwiązanie to jest w pełni darmowe. Sam proces zmienienia sprzedawcy paliwa gazowego na nową, lepszą firmę polega natomiast na kilku łatwych etapach. W zależności od wybranej metody może zostać ona przeprowadzona samodzielnie lub za pomocą udzielonego nowemu dostawcy upoważnienia. Najwięcej czasu w przypadku zmiany sprzedawcy paliwa gazowego zajmuje wobec tego znalezienie odpowiedniej oferty, w której nie tylko cena gazu ziemnego, ale i pozostałe warunki będą jak najbardziej atrakcyjne.

Jak długo zmiana sprzedawcy paliwa gazowego?

Proces zmiany dostawcy gazu ziemnego trwa zazwyczaj około 30 dni. Wpływ na to, jak długi będzie to okres, ma jednak głównie to, czy umowa ze starym dostawcą gazu ziemnego może być rozwiązana od razu. Niekiedy zawarte w niej bowiem podpunkty, wymuszają zaczekanie ze zmianą sprzedawcy gazu do końca umowy ze względu na kary. Dodatkowo w trakcie zmiany sprzedawcy paliwa gazowego należy także wiedzieć, że OSD ma 21 dni na rozpatrzenie druku związanego z tą sprawą..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności