Strona główna » Gazownia Reda » Butle gazowe Reda

Butle gazowe Reda

Czym różnią się między sobą butle gazowe turystyczne od standardowych?

Butle gazowe turystyczne od klasycznych butli gazowych do gospodarstwa domowego różnią się głównie swoją pojemnością. Najczęściej sprzedawane są one w wersjach mających wagę 2 kg, 3 kg lub 5 kg. Najuniwersalniejsze z nich to jednak butle turystyczne 5 kg, która mogą być stosowane zarówno do gotowania na kuchenkach turystycznych, jak i ogrzewania domków letniskowych czy kamperów za pomocą grzejnika zasilanego przez butle z gazem. Zazwyczaj turystyczne butle gazowe napełniane są mieszaniną propan-butan. Ich mała waga i wielkość daje możliwość natomiast stosowanie ich podczas wakacji.

Jak podłączyć butlę gazową w bezpieczny sposób?

Żeby podłączyć butlę gazową do kuchenki gazowej lub innego urządzenia trzeba najpierw zdemontować plombę foliową z zaworu, która zapewnia, że zbiornik jest napełniony, a następnie zerwać wykonaną z tworzywa sztucznego zaślepkę. Podczas tego zawór butli musi być stale zakręcony. Przed montowaniem reduktora do zaworu warto również zweryfikować, czy uszczelka umiejscowiona przy wylocie w butli jest w prawidłowych stanie, w przypadku, jeśli jest ona uszkodzona, trzeba się natomiast skontaktować z dostawcą butli. Po zamontowaniu reduktora na zaworze butli z gazem należy już wyłącznie otworzyć go wykonując pojedynczy obrót we wskazanym kierunku..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności