Strona główna » Gazownia Raszków » Gaz LPG Raszków

Gaz LPG Raszków

Czemu odpowiednia jakość paliwa gazowego LPG jest tak istotna?

Gaz LPG o złej jakości to jedno z najpowszechniejszych zagrożeń dla instalacji LPG. Może on bowiem doprowadzać do problemów z zasilanymi nim sprzętami oraz ich przedwczesną awarię. Dodatkowo złej jakości gaz LPG doprowadza również do większego spalania. Finalnie przyczynia się on więc do strat wynikających z konieczności zakupu jego większej ilości. W związku z tym tak ważne jest, aby zbiornik LPG był tankowany wyłącznie właściwej jakości gazem, który dostarczają sprawdzeni sprzedawcy. Właściwej jakości gaz LPG powinien zapewniać około 13 kWh energii cieplnej w ciągu godziny jego spalania.

W jakim celu jest stosowany gaz LPG?

Gaz LPG przede wszystkim jest doskonałym rozwiązaniem umożliwiającym na dostarczanie paliwa gazowego do domów pozbawionych możliwości przyłączenia ich do sieci gazowej. Poprzez montaż zbiornika LPG właściciele domów i firm mają możliwość stosowania paliwa gazowego w swoich nieruchomościach do ogrzewania ich, gotowania lub przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Poza tym gaz LPG używany jest również do między innymi: zasilania urządzeń gazowych z użyciem butli gazowych o pojemności od 2 do nawet 33 kg, napędzania wózków widłowych, zasilania samochodów z wykorzystaniem instalacji gazowych LPG, które pozwalają zaoszczędzić na paliwie, produkcji kosmetyków czy żywności..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności