Strona główna » Gazownia Raszków » Butle gazowe Raszków

Butle gazowe Raszków

Dlaczego butle gazowe są przechowywane w klatkach?

Butle gazowe w miejscach ich dystrybucji muszą być przechowywane we właściwy sposób. Zasadniczo używane są więc do tego specjalne klatki na butle gazowe, które produkowane są ze stali nierdzewnej. Zapewniają one z jednej strony chronić pełne butle gazowe przed kradzieżą, z kolei z drugiej umożliwiają przechowywanie ich w pionie. Z uwagi na bezpieczeństwo klatka na butle gazowe powinna być umieszczona w miejscu zacienionym i oddalonym od źródła ciepła.

W jaki sposób sprawdzić odpowiednio napełnioną butle z gazem?

Poprawnie napełnioną butlę gazową można rozpoznać po kilku kwestiach. Każde z nich powinny w związku z tym mieć tabliczkę znamionową, na jakiej zapisywane są informacje donoszące się do masy pustej butli gazowej, największej ilości znajdującego się w niej gazu i daty legalizacji zbiornika. Poprawnie napełniona butla powinna być jednocześnie wyposażone w naklejkę nazywaną Instrukcją bezpieczeństwa, na której umieszczane są informacje o znajdującym się w niej gazie, a także firmie odpowiadającej za napełnianie butli gazowej. Ponadto wszelkie kupowane zbiornik obowiązkowo muszą mieć właściwą zaślepkę zlokalizowaną na zaworze, która zabezpiecza przed ulatnianiem się gazu i folię termokurczliwą, która jest swoistego rodzajem plomby gwarantującej, że butla jest napełniona..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności