Strona główna » Gazownia Rakoniewice » Dostawcy gazu Rakoniewice

Dostawcy gazu Rakoniewice

Na czym polega prognozowane rozliczanie dostaw gazu ziemnego?

Dostawcy gazu ziemnego proponują dla swoich klientów różne sposoby rozliczeń płatności za dostarczone medium. Jedną z nich jest wobec tego rozliczenie prognozowane, które jest najpowszechniejszą formą rozliczeń. Opiera się ono na analizach związanych ze zużyciem gazu ziemnego w danym czasie oraz wystawiania na tej bazie faktur. Jeśli rzeczywiste zużycie gazu ziemnego jest wyższe, niezbędne jest dokonanie dopłaty. Z kolei w przypadku mniejszego rzeczywistego zużycia gazu ziemnego, niż w prognozie, powstaje nadpłata, którą można zaliczyć na poczet następnych faktur lub wypłacić z wykorzystaniem właściwego wniosku.

Od czego uzależniona jest cena paliwa gazowego?

Wysokość faktur za paliwo gazowe zależy od paru różnych kwestii. Najistotniejsze z nich to ilość poboru gazu w danym okresie rozliczeniowym oraz grupa taryfowa, do której przypisany jest odbiorca przez dostawcę gazu. Wobec tego największe rachunki za paliwo gazowe płacą właściciele gospodarstw domowych, którzy wykorzystują go do ogrzewania lokali, z kolei najmniejsze stosujący go do gotowania na kuchenkach. Oprócz tego warto także wspomnieć, że ostateczna cena paliwa gazowego zależy również od innych opłat występujących u określonego dostawcy paliwa gazowego. Wyróżnić wśród nich można na przykład opłaty taryfowe opłatę abonamentową za sprzedaż gazu oraz opłaty handlowe..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności