Strona główna » Gazownia Rajgród » Gaz LPG Rajgród

Gaz LPG Rajgród

Czemu właściwa jakość paliwa gazowego LPG jest tak ważna?

Paliwo gazowe LPG o złej jakości to jedno z najpowszechniejszych zagrożeń dla instalacji LPG. Może on bowiem doprowadzić do kłopotów z zasilanymi nim urządzeniami oraz ich przedwczesną awarię. Dodatkowo niewłaściwej jakości gaz LPG doprowadza również do mniej ekonomicznego spalania. W związku z tym przyczynia się on więc do większych wydatków związanych z koniecznością zakupu jego większej ilości. Wobec tego tak istotne jest, aby zbiornik LPG był tankowany jedynie właściwej jakości gazem, który sprzedają sprawdzeni dostawcy. Właściwej jakości gaz LPG powinien gwarantować około 13 kWh energii cieplnej na godzinę w procesie jego spalania.

Jakie normy powinien spełniać zbiornik LPG montowany w samochodach?

Butle gazowe montowane w autach nazywane także jako zbiorniki gazu są jednym z podstawowych części instalacji gazowej w samochodach. Wobec tego koniecznie muszą one spełniać określone wymogi. Podstawową jest homologacja zbiornika LPG, bez której pojazd nie może jeździć po drogach. Jej okres ważności równy jest 10 lat. Dodatkowo zbiornik na gaz zamontowany w pojeździe zgodnie z polskimi wymogami musi koniecznie być odebrany przez TDT..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności