Strona główna » Gazownia Rajgród » Gaz płynny Rajgród

Gaz płynny Rajgród

Jak powinno odbywać się tankowanie zbiornika na gaz płynny?

W momencie tankowania zbiornika na gaz płynny dostawca zobowiązany jest koniecznie do dbania o bezpieczeństwo własne oraz otoczenia. Sprzedawca gazu musi wobec tego we właściwy sposób zabezpieczyć teren zarówno wokół cysterny, jak i zbiornika. Przed rozpoczęciem tankowania musi również sprawdzić plomby na zaworze i sprawdzić szczelność zbiornika. Przed tankowaniem niezbędne jest również podłączenie uziemienia. Po wykonaniu tankowania szczelność zbiornika musi być ponownie skontrolowana, a jego zawór odpowiednio zaplombowany.

Jak dużo gazu powinno być się w zbiorniku na gaz płynny?

Odpowiednie oraz w pełni bezpieczne działanie instalacji gazowych zasilanych gazem płynnym ze zbiorników zależy jest od jego właściwego stanu. Wobec tego zbiornik na płynne paliwo gazowe powinien być zatankowany co najwyżej do 85% własnej pojemności, tak żeby pozostawione 15% stanowiło powietrze. Najmniejsza ilość gazu w zbiorniku nie może z kolei być niższa niż 25%. Zwłaszcza w miesiącach zimowych, gdy temperatury na zewnątrz są minusowe, ponieważ mniej niż 25% płynnego paliwa gazowego w zbiorniku traci moc odparowywania i swoje właściwości grzewcze..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności