Strona główna » Gazownia Radzyń Podlaski » Gaz płynny Radzyń Podlaski

Gaz płynny Radzyń Podlaski

Jaka jest wydajność grzewcza gazu płynnego?

Gaz płynny LPG zaliczany jest do jednych z ekonomiczniejszych paliw opałowych. Jego wartość opałowa równa się mniej więcej od 45 do 46 MJ/kg, czyli 25 MJ/l. Wobec tego w ciągu godziny podczas spalania 1 kilograma płynnego paliwa gazowego można zyskać 13 kWh energii cieplnej. Kwestia ta sprawia więc, że jest on coraz częściej wykorzystywany do ogrzewania lokali za pomocą klasycznych lub kondensacyjnych kotłów centralnego ogrzewania i przygotowywania ciepłej wody użytkowej.

Czym jest dzierżawa zbiornika na płynne paliwo gazowe?

Jedną z dwóch możliwości zamontowania zbiornika na gaz płynny jest jego dzierżawa od dostawcy gazu. W takiej sytuacji zbiornik jest najczęściej dostarczany i montowany w określonym miejscu przez daną firmę. Koszty użytkowania zbiornika to z kolei koszty dzierżawy i napełniania. Trzeba jednak wiedzieć, że przy wybraniu dzierżawy zbiornika na gaz trzeba liczyć się z wyższą ceną paliwa oraz brakiem możliwości wybrania dostawcy przez cały okres obowiązywania umowy podpisywanej najczęściej na czas od 3 do 10 lat. Zaletą posiadania dzierżawionego zbiornika na gaz płynny LPG jest z kolei to, że wszystkie jego badania i naprawy usterek są realizowane na koszt przedsiębiorstwa..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności