Strona główna » Gazownia Radzyń Chełmiński » Gaz LPG Radzyń Chełmiński

Gaz LPG Radzyń Chełmiński

Dlaczego właściwa jakość gazu LPG jest tak istotna?

Gaz LPG o złej jakości to jedno z największych zagrożeń dla instalacji LPG. Może on bowiem prowadzić do problemów z zasilanymi nim urządzeniami oraz ich przedwczesną awarię. Dodatkowo niewłaściwej jakości gaz LPG przyczynia się także do większego spalania. W efekcie doprowadza to więc do strat wynikających z konieczności kupowania jego większej ilości. W związku z tym tak ważne jest, aby zbiornik LPG był napełniany jedynie właściwej jakości gazem, który sprzedają zweryfikowani dostawcy. Właściwej jakości gaz LPG powinien zapewniać mniej więcej 13 kWh energii cieplnej podczas godziny jego spalania.

Jakie normy musi spełniać zbiornik LPG montowany w autach?

Butle gazowe montowane w autach nazywane również jako zbiorniki gazu są jednym z najważniejszych elementów instalacji gazowej w samochodach. W związku z tym koniecznie muszą one spełniać określone wymogi. Podstawową jest homologacja zbiornika LPG, bez której auto nie może jeździć po drogach. Jej ważność wynosi 10 lat. Poza tym zbiornik na paliwo gazowe montowany w aucie zgodnie z krajowymi wymogami musi koniecznie być odebrany przez TDT..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności