Strona główna » Gazownia Radzyń Chełmiński » Gazy techniczne Radzyń Chełmiński

Gazy techniczne Radzyń Chełmiński

Jakie obowiązkowe oznakowania muszą mieć zbiorniki z gazem technicznym?

Właściwe oznakowanie zbiornika z gazem technicznym oprócz jej koloru jest bardzo ważne dla kwestii związanych z poprawnym wykonaniem ich przewozu oraz wykorzystywania. Wszystkie z nich muszą wobec tego posiadać wybite symbole, które pozwalają zidentyfikować wytwórcę zbiornika, a także wskazują materiał z jakiego były wyprodukowane. Poza tym na zbiorniku wykorzystywanej do przechowywania gazów technicznych nie może też brakować danych o: masie nienapełnionego zbiornika, dopuszczalnym ciśnieniu roboczym, normach spełnianych przez nią, terminie legalizacji, terminie wytworzenia.

Charakterystyka gazu technicznego — hel

Gaz techniczny hel wchodzi w skład grupy gazów szlachetnych, który w czystej formie nie istnieje niemal w naturalnym środowisku. W związku z tym z tym produkcja helu odbywa się z wykorzystaniem gazu ziemnego, który go zawiera. Hel jest całkowicie nietoksycznym, bezzapachowym i pozbawionym smaku gazem. Wykorzystywany jest on na przykład jako gaz nośny w chromatografii gazowej, a także w przemyśle chłodniczym. Najczęstsze przeznaczenie helu to natomiast wykorzystywanie go do produkcji butli tlenowych dla nurków..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności