Strona główna » Gazownia Radzymin » Gaz płynny Radzymin

Gaz płynny Radzymin

Podstawowe rodzaje zbiorników na gaz płynny

W przypadku, gdy w budynku używane jest ogrzewanie płynnym paliwem gazowym, potrzebny jest montaż na posesji zbiornika, w którym będzie on przechowywany. Główny podział zbiorników na gaz płynny można wyróżnić na warianty naziemne i wewnętrzne. Zbiornik na gaz płynny naziemny umieszczany jest na płycie fundamentowej nieco ponad poziom ziemi. Zamontowanie zbiornika zewnętrznego wymaga zachowania właściwej odległości od innych elementów w otoczeniu. Spośród plusów zbiorników naziemnych wymienić można ich stosunkowo niską cenę oraz łatwy montaż. Zbiornik na gaz płynny podziemny to z kolei rozwiązanie droższe natomiast mniej ingerujące w otoczenie. Montowany jest on bowiem w wykopie i przykrywany mniej więcej 60 cm gruntu. Część działki, w której zamontowany jest podziemny zbiornik na płynne paliwo gazowe, może być prawie dowolnie zagospodarowana.

Czym jest dzierżawa zbiornika na gaz płynny?

Jedną z dwóch opcji zamontowania zbiornika na gaz płynny jest jego wydzierżawienie od sprzedawcy gazu. W takim przypadku zbiornik jest najczęściej przywożony oraz montowany w wyznaczonym miejscu przez daną firmę. Cena używania zbiornika to z kolei cena wydzierżawienia oraz napełniania. Należy jednak pamiętać, że przy wyborze dzierżawy zbiornika na gaz trzeba liczyć się z wyższą ceną paliwa oraz brakiem możliwości wyboru sprzedawcy przez całkowity czas trwania umowy podpisywanej najczęściej na czas od 3 do 10 lat. Plusem korzystania z dzierżawionego zbiornika na płynne paliwo gazowe LPG jest natomiast to, że wszelkie jego badania oraz naprawy usterek są przeprowadzane na koszt firmy..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności