Strona główna » Gazownia Radzymin » Butle gazowe Radzymin

Butle gazowe Radzymin

Jak rozpoznać odpowiednio napełnioną butle z gazem?

Odpowiednio napełnioną butlę gazową można poznać po kilku kwestiach. Wszystkie z nich powinny wobec tego posiadać tabliczkę znamionową, na jakiej zapisywane są informacje donoszące się do masy nienapełnionej butli gazowej, największej ilości umieszczanego w niej gazu i terminu legalizacji zbiornika. Poprawnie napełniona butla musi być także wyposażone w naklejkę określaną Instrukcją bezpieczeństwa, na której wskazywane są informacje o znajdującym się w niej gazie, a także firmie odpowiedzialnej za napełnianie butli gazowej. Dodatkowo wszystkie kupowane butle bezapelacyjne powinny mieć właściwą zaślepkę montowaną na zaworze, która ma za zadanie chronić przed wyciekiem gazu i folię termokurczliwą, która jest pewnym rodzajem plomby gwarantującej, że butla jest napełniona.

Ile gazu mieści się w butlach gazowych?

Butle gazowe dzielą się na wiele rodzajów pod względem ich wagi, a tym samym zawartości gazu, jakim są zatankowane. Wobec tego to ile propanu-butanu mieści się w butlach gazowych, zależy od ich wagi, a ich pojemność wodna jest równa mniej więcej: dla butli gazowych o wadze 2 kg – 4,8 litra, dla butli gazowych o wadze 3 kg – 7,2 litra, dla butli gazowych ważących 5 kg – 12,3 litra, dla butli gazowych o wadze 11 kg – 27,2 litra, dla butli gazowych ważących 33 kg – 79 litrów..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności