Strona główna » Gazownia Radzionków » Gaz płynny Radzionków

Gaz płynny Radzionków

Ile wynosi wydajność grzewcza gazu płynnego?

Gaz płynny LPG zaliczany jest do jednych z ekonomiczniejszych paliw opałowych. Jego wartość opałowa wynosi około od 45 do 46 MJ/kg, czyli 25 MJ/l. Wobec tego w ciągu godziny podczas spalania 1 kilograma gazu płynnego można wytworzyć 13 kWh ciepła. Kwestia ta sprawia więc, że jest on coraz częściej używany do ogrzewania pomieszczeń za pomocą tradycyjnych lub kondensacyjnych kotłów centralnego ogrzewania i podgrzewania ciepłej wody użytkowej.

Jak wybrać sprzedawcę gazu płynnego LPG?

Właściciele domów lub przedsiębiorstw mający zamontowane swoje zbiorniki na gaz płynny mogą korzystać z nieograniczonej możliwości wybierania dostawcy gazu płynnego. W trakcie jego wyboru warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na koszt paliwa, ale także wiarygodność sprzedawcy. Musi on mieć ważną koncesję na dostawę paliw. Oprócz tego istotna jest także jakość sprzedawanego gazu płynnego. To od niej zależy bowiem właściwie funkcjonowanie całej instalacji ogrzewania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności