Strona główna » Gazownia Radziejów » Gaz płynny Radziejów

Gaz płynny Radziejów

Zalety i wady dzierżawienia zbiornika na gaz płynny

Dzierżawienie zbiornika na gaz płynny to dość popularne rozwiązanie wśród właścicieli domów ogrzewających je gazem. Cechuje się ono głównie niskimi kosztami na początku, w wysokości mniej więcej tysiąca złotych i zapewnia wygodę polegającą na braku konieczności wykonywania osobiście napraw czy przeglądów. Dzierżawiąc zbiornik, trzeba się jednak liczyć z tym, że tankowania gazu będą w tym przypadku realizowane jedynie przez , z którym zostanie podpisana umowa, w związku z tym jego koszty są najczęściej wyższe niż cena rynkowa. Poza tym za dzierżawę zbiornika na płynne paliwo gazowe trzeba również uiszczać regularnie opłaty wynoszące kilkadziesiąt złotych miesięcznie.

Gaz płynny mieszanka propanu i butanu czy propan, który z nich jest lepszy do ogrzewania domu?

W przypadku, gdy płynne paliwo gazowe LPG stosowany jest do ogrzewania budynku oraz dostarczany jest do zbiorników zamontowanych na posesji, najczęściej jest nim jedynie. Wynika to z tego, że gaz ten zmienia swoją postać z ciekłej na gazową w temperaturach -40 stopni Celsjusza. Dzięki temu nie traci on swoich właściwości grzewczych nawet w przypadku minusowych temperatur na zewnątrz. Pod względem ceny zakupu propan jest natomiast nieco droższy niż gaz płynny mieszanina propanu i butanu. Pomimo to jego parametry opałowe sprawiają, że jest on najczęściej stosowanym gazem do ogrzewania gospodarstw domowych oraz przedsiębiorstw..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności