Strona główna » Gazownia Radymno » Gaz płynny Radymno

Gaz płynny Radymno

Plusy i minusu dzierżawienia zbiornika na gaz płynny

Dzierżawienie zbiornika na płynne paliwo gazowe to dość popularne rozwiązanie pośród właścicieli gospodarstw domowych ogrzewających je gazem. Wyróżnia się ono przede wszystkim niskimi kosztami początkowymi, na poziomie mniej więcej 1000 złotych i zapewnia wygodę polegającą na braku konieczności przeprowadzania we własnym zakresie napraw czy badań technicznych. Wydzierżawiając zbiornik, należy się jednak liczyć z tym, że dostawy gazu będą w tym przypadku przeprowadzane jedynie przez firmę, z którym zostanie zawarta umowa, w związku z tym jego cenniki są najczęściej wyższe niż średnia rynkowa. Dodatkowo za dzierżawienie zbiornika na gaz płynny należy także uiszczać regularne opłaty w wysokości kilkudziesięciu złotych miesięcznie.

Gaz płynny propan-butan czy propan, który z nich jest lepszy do ogrzewania domu?

Jeśli gaz płynny LPG wykorzystywany jest do ogrzewania budynku i dostarczany jest do zbiorników montowanych na działce, najczęściej jest nim czysty propan. Wynika to z tego, że gaz ten zmienia swoją postać z ciekłej na gazową w temperaturach -40 stopni Celsjusza. Dzięki temu nie traci on swoich parametrów cieplnych nawet w przypadku ujemnych temperatur na zewnątrz. W przypadku kosztów zakupu propan jest natomiast nieco droższy niż płynne paliwo gazowe propan-butan. Pomimo to jego parametry opałowe sprawiają, że jest on zazwyczaj wykorzystywanym gazem do ogrzewania domów i przedsiębiorstw..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności