Strona główna » Gazownia Radymno » Butle gazowe Radymno

Butle gazowe Radymno

Jaki rodzaj gazu znajduje się w butlach gazowych do domu?

Butle gazowe do gospodarstwa domowego napełniane są dwoma rodzajami gazu. Jeden z nich to mieszanina propanu i butanu, który jest gazem bezbarwnym o specyficznym doskonale wyczuwalnym zapachu. Posiada on temperaturę wrzenia od -45 oC do -0,5 stopni Celsjusza. Drugi z nich to z kolei czysty propan, który świetnie sprawdza się w przypadku stosowania butli gazowej w ujemnych temperaturach. Jeśli chodzi natomiast o cenę butli 11 kg, wersje napełnione mieszaniną propanu i butanu są niewiele tańsze od modeli napełnianych czystym propanem.

Do czego mogą być wykorzystywane butle gazowe?

Choć butle gazowe są kojarzone przede wszystkim z zastosowaniem w kuchenkach gazowych w domach, oferowany w nich gaz może być wykorzystywany na kilka różnych sposobów. Butle gazowe 11 kg to butle doskonale sprawdzające się również w piecykach gazowych oraz grillach, stosowane są one również do zasilania wózków widłowych oraz cięcia metalu. Za ich pomocą zasilane są także grzejniki na butle gazowe oraz nagrzewnice i parasole..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności