Strona główna » Gazownia Radoszyce » Gaz płynny Radoszyce

Gaz płynny Radoszyce

Czy montaż zbiornika na gaz płynny wymaga pozwolenia na budowę?

W przypadku montowania zbiornika na płynne paliwo gazowe, którego pojemność nie jest większa niż 7 m3 nie jest wymagane uzyskanie pozwolenia na budowę. Nie oznacza to jednak, że może być on zamontowany bez żadnych formalności. Niezbędne jest zgłoszenie tego typu inwestycji w Starostwie Powiatowym, z wykorzystaniem odpowiedniego wniosku. Druk musi zawierać takie elementy jak: projekt techniczny sporządzony przez projektanta i zweryfikowany z rzeczoznawcą do spraw ochrony ppoż., oświadczenie o prawie do dysponowania działką w celach budowlanych. Brak reakcji pisemnej przez 21 dni oznacza tak zwaną milczącą zgodę i umożliwia przeprowadzenie montowania zbiornika na gaz płynny.

Ile kosztuje zamontowanie zbiornika na płynne paliwo gazowe?

Montaż zbiornika na płynne paliwo gazowe to inwestycja, w której skład wiele różnych wydatków. Podstawowy z nich to cena zakupu zbiornika na gaz płynny, która jest równa w przypadku modelu o pojemności 2700 litrów mniej więcej 7000 zł. Poza tym do kosztów samego zbiornika na gaz płynny trzeba również doliczyć na przykład: przetransportowanie zbiornika, wykonanie projektu instalacji gazowej zewnętrznej oraz wewnętrznej, stworzenie płyty fundamentowej, zamontowanie zbiornika wraz z jego sprawdzeniem, wykonanie instalacji uziemiającej, wykonanie dokumentacji niezbędnej do wykonania odbioru przez UDT. Finalny koszt zamontowania zbiornika na płynne paliwo gazowe wynosi w związku z tym około 16 000 złotych. Ekonomiczniejszą opcją jest z kolei wybranie wydzierżawienia zbiornika na płynne paliwo gazowe, którą zapewnia wielu jego dostawców..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności