Strona główna » Gazownia Radoszyce » Butle gazowe Radoszyce

Butle gazowe Radoszyce

Jaki gaz w butli wybrać zimową porą?

W sytuacji, kiedy butle gazowe mają być używane zimą, najlepiej wybrać modele zatankowane czystym propanem. Gaz ten cechuje się bowiem odparowywaniem w temperaturach dochodzących do aż -42 stopnie Celsjusza. Za sprawą tego wykorzystywanie go nawet w minusowych temperaturach nie będzie problemem. W identycznych warunkach butle gazowe napełniane mieszaniną propanu i butanu mogą natomiast nie zasilać urządzeń gazowych w poprawny sposób, gdyż gaz ten przestaje odparowywać już w temperaturze 0,5 oC.

Na ile wystarcza butla gazowa?

To na jak długo wystarcza butla gazowa, uzależnione jest od różnych elementów. Wyróżnić wśród nich należy głównie pojemność butli. Im jest ona pojemniejsza, tym przez dłuższy czas można z niej wobec tego korzystać. Dodatkowo okres wykorzystywania butli gazowej uzależniony jest dodatkowo od tego, w jaki sposób jest ona stosowana oraz energochłonności sprzętów zasilanych z jej zastosowaniem. Standardowe butle gazowe 11 kg, wykorzystywane w kuchenkach gazowych w domach wystarczają najczęściej na mniej więcej 30 dni przygotowywania posiłków z wykorzystaniem gazu znajdującego się w nich..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności