Strona główna » Gazownia Radomsko » Gaz płynny Radomsko

Gaz płynny Radomsko

Podstawowe różnice pomiędzy płynnym paliwem gazowym a ziemnym?

Choć gaz ziemny i płynne paliwo gazowe LPG zaliczane są do jednej grupy węglowodorów, dzieli je wiele różnic. Głównie płynne paliwo gazowe propan-butan to gaz cięższy od powietrza mniej więcej o dwa razy, natomiast gaz ziemny jest od niego prawie o połowę lżejszy. Sprawa ta ma w związku z tym wpływ na możliwość transportowania i magazynowania tych gazów. Gaz ziemny potrzebuje budowy rurociągów, z kolei gaz płynny może być składowany w dużych ilościach z wykorzystaniem niewielkich zbiorników na płynne paliwo gazowe.

Jak często trzeba wykonywać przegląd naziemnego zbiornika na gaz płynny?

Właściciele posiadający zamontowany zbiornik na płynne paliwo gazowe muszą bezwzględnie raz na 2 lata wykonywać jego przegląd zewnętrzny. W trakcie takiego przeglądu kontrolowany jest: stan techniczny zbiornika, stan techniczny zaworów bezpieczeństwa. Poza tym każdy zbiornik naziemny musi również bezwzględnie co 10 lat przejść przegląd wewnętrzny. Przegląd ten opiera się na skontrolowaniu ścian zbiornika oraz jego wzmocnień. Raz na 10 lat musi być również wykonana próba ciśnieniowa zbiornika. Wszelkie przeglądy techniczne zbiorników na gaz płynny są przeprowadzane przez Urząd Dozoru Technicznego..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności