Strona główna » Gazownia Radomsko » Dostawcy gazu Radomsko

Dostawcy gazu Radomsko

Najpopularniejsi dostawcy paliwa gazowego w Polsce

W naszym kraju funkcjonuje wielu różnych sprzedawców gazu, którzy oferują możliwość zawarcia z nimi zarówno umowy kompleksowej, jak i wyłącznie na sprzedaż paliwa gazowego. Jeśli chodzi z kolei o najpopularniejszych z nich, wymienić można takich sprzedawców gazu jak: PGNiG, PGE, Błękitna Energia, Tauron, Po Prostu Energia, Audax Energia, HEG Gaz, Konerg S.A. Duża popularność dostawcy nie oznacza jednak tego, że gwarantuje on najlepsze ceny gazu. W wielu przypadkach jest nawet wręcz inaczej. W związku z tym przed zmianą dostawcy paliwa gazowego trzeba zawsze dokładnie przeanalizować oferty co najmniej kilku firm działających na krajowym rynku, wykorzystując do tego na przykład rankingi udostępniane w sieci.

Jak osobiście zmienić dostawcę gazu?

Samodzielna zmiana sprzedawcy paliwa gazowego bez pomocy nowego dostawcy wymaga większego zaangażowania niż w przypadku, kiedy zostaje on upełnomocniony. Nie znaczny to jednak, że jest znaczniej trudniejsza. W takim przypadku konieczne jest najpierw podpisanie umowy z nowym dostawcą paliwa gazowego. Następnie należy samodzielnie rozwiązać umowę ze starym dostawcą paliwa gazowego, a również poinformować Operatora Systemu Dystrybucji z wykorzystaniem specjalnego wniosku udostępnianego między innymi na jego stronie internetowej lub w filii obsługi klienta. Na rozpatrzenie dokumentu dotyczącego zmienienia sprzedawcy gazu ziemnego dystrybutor gazu ziemnego ma 21 dni..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności