Strona główna » Gazownia Radom » Gaz płynny Radom

Gaz płynny Radom

Czym jest płynne paliwo gazowe LPG?

Gaz płynny LPG, którego nazwa pochodzi od angielskiego określenia Liquefied Petroleum Gas jest skroploną, płynną formą mieszaniny propanu i butanu lub czystego propanu. Jego skład chemiczny jest z kolei zbliżony do gazu ziemnego. Dzięki temu wyróżnia się on dużą możliwością zastosowania. Płynne paliwo gazowe mieszanina propanu i butanu może być wykorzystywany wobec tego między innymi do ogrzewania pomieszczeń, napędzania pojazdów (auto gaz), procesów przemysłowych. Płynne paliwo gazowe LPG swoją płynną formę przyjmuje pod niskim ciśnieniem, wobec tego może być on składowany w dużych ilościach z użyciem stosunkowo małych zbiorników lub butli.

Jak powinno przebiegać tankowanie zbiornika na gaz płynny?

Podczas napełniania zbiornika na płynne paliwo gazowe kierowca cysterny ma obowiązek koniecznie do zadbania o bezpieczeństwo własne i otoczenia. Sprzedawca gazu musi wobec tego we właściwy sposób zabezpieczyć teren zarówno wokół auta, jak i zbiornika. Przed rozpoczęciem tankowania powinien także skontrolować plomby na zaworze i skontrolować szczelność zbiornika. Przed rozpoczęciem tankowania niezbędne jest także podłączenie uziemienia. Po zrealizowaniu tankowania szczelność zbiornika powinna być znów skontrolowana, a jego zawór właściwie zaplombowany..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności