Strona główna » Gazownia Radom » Dostawcy gazu Radom

Dostawcy gazu Radom

Od czego uzależniona jest cena gazu?

Wysokość faktur za paliwo gazowe uzależniona jest od paru różnorodnych elementów. Podstawowe z nich to ilość poboru paliwa gazowego w wyznaczonym okresie rozliczeniowym oraz grupa taryfowa, do jakiej przedzielony jest klient przez sprzedawcę gazu. W związku z tym najwyższe rachunki za gaz płacą właściciele gospodarstw domowych, którzy wykorzystują go do ogrzewania lokali, z kolei najniższe używający go do przygotowywania posiłków na kuchenkach. Oprócz tego warto również wspomnieć, że finalna cena paliwa gazowego zależy także od innych opłat obowiązujących u danego dostawcy gazu ziemnego. Zaliczyć do nich można między innymi opłaty taryfowe opłatę abonamentową za sprzedaż gazu oraz opłaty handlowe.

Czy warto zmienić dostawcę gazu ziemnego?

Podobnie jak w przypadku rachunków za prąd, faktury za gaz są znaczącą częścią wydatków w gospodarstwach domowych oraz przedsiębiorstwach. Jedną z lepszych opcji na ich obniżenie jest w związku z tym zmiana sprzedawcy gazu ziemnego na tańszego. Opcja ta umożliwia na oszczędzenie nawet do kilkudziesięciu złotych w ciągu miesiąca. Poza tym proces ten jest niezwykle szybka i bezproblemowy. Wobec tego poszukując oszczędności, warto wziąć pod uwagę zmianę sprzedawcy gazu, którą może wykonać każdy..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności