Strona główna » Gazownia Radłów » Gaz płynny Radłów

Gaz płynny Radłów

Czy zamontowanie zbiornika na gaz płynny wymaga pozwolenia na budowę?

W przypadku montażu zbiornika na gaz płynny, którego wielkość nie jest większa niż 7 m3 nie jest konieczne uzyskanie pozwolenia na budowę. Nie oznacza to natomiast, że może być on montowany bez żadnych formalności. Konieczne jest zgłoszenie takiej inwestycji w Starostwie Powiatowym, za pomocą właściwego wniosku. Druk musi posiadać takie dokumenty jak: projekt techniczny wykonany przez projektanta oraz zweryfikowany z rzeczoznawcą do spraw ochrony przeciwpożarowej, oświadczenie o prawie do dysponowania działką w celach budowlanych. Brak reakcji na piśmie w ciągu 21 dni oznacza tak zwaną milczącą zgodę i umożliwia przeprowadzenie montowania zbiornika na płynne paliwo gazowe.

Jak sprawdzić ilość gazu w zbiorniku na gaz płynny?

Wszelkie zbiorniki na gaz płynny wyposażone są w specjalne poziomowskazy, które pozwalają w bezproblemowy i szybki sposób skontrolować poziom zatankowania zbiornika wskazany w procentach. Poziomowskaz zlokalizowany jest zazwyczaj na zbiornikach w okolicach zaworu bezpieczeństwa. W wielu sytuacjach wskazywane przez nie wartości napełnienia zbiornika zaznaczone są również czerwonym kolorem od około 20%, który wskazuje konieczność złożenia zamówienia na dostawę gazu. W sytuacji, kiedy po zamontowaniu zbiornika jest od podłączony do systemu telemetrycznego, stan jego zapełnienia można natomiast skontrolować zdalnie..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności