Strona główna » Gazownia Radłów » Butle gazowe Radłów

Butle gazowe Radłów

Jaki gaz w butli wybrać zimową porą?

W sytuacji, kiedy butle gazowe mają być wykorzystywane zimą, należy postawić na modele napełniane samym propanem. Gaz ten wyróżnia się bowiem odparowywaniem w temperaturach dochodzących do aż -42 stopnie Celsjusza. Za sprawą tego stosowanie go nawet w ujemnych temperaturach nie będzie problemem. W identycznych warunkach butle gazowe wypełnione mieszanką propanu i butanu mogą z kolei nie zasilać urządzeń gazowych w odpowiedni sposób, gdyż gaz ten nie odparowuje już w temperaturze 0,5 stopni Celsjusza.

Ile kosztuje butla gazowa?

Aby móc wykorzystywać butlę gazową w domu, trzeba ją najpierw zakupić. Butle gazowe można kupić puste, a także już napełnione. W pierwszej sytuacji cena butli gazowej waha się w granicach mniej więcej dwustu złotych, z kolei w drugim do wartości samej butli trzeba doliczyć również koszt zawartego w niej gazu, łączna cena wynosi wobec tego obecnie około 300 złotych. Mniej kosztowną opcją jest z kolei kupienie używanej butli gazowej, należy jednak przy tym pamiętać, żeby skontrolować, czy ma ona ważną homologację, której czas wskazywany jest na zbiorniku..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności