Strona główna » Gazownia Radków » Butle gazowe Radków

Butle gazowe Radków

Jak dużo znajduje się w butlach gazowych?

Butle gazowe dzielą się na kilka wariantów pod względem ich wagi, a co za tym idzie, zawartości gazu, jakim są zatankowane. W związku z tym to ile mieszanki propanu i butanu mieści się w butlach gazowych, zależy od ich wagi, a ich pojemność wodna wynosi mniej więcej: dla butli gazowych ważących 2 kg – 4,8 litra, dla butli gazowych o wadze 3 kg – 7,2 litra, dla butli gazowych o wadze 5 kg – 12,3 litra, dla butli gazowych ważących 11 kg – 27,2 litra, dla butli gazowych ważących 33 kg – 79 litrów.

W jaki sposób zweryfikować właściwie napełnioną butle z gazem?

Poprawnie napełnioną butlę gazową można poznać po paru kwestiach. Wszystkie z nich muszą w związku z tym posiadać tabliczkę znamionową, na jakiej umieszczone są informacje dotyczące ciężaru nienapełnionej butli gazowej, największej ilości umieszczanego w niej gazu i okresu legalizacji zbiornika. Poprawnie napełniona butla powinna być też wyposażone w naklejkę określaną Instrukcją bezpieczeństwa, na której umieszczane są informacje o znajdującym się w niej gazie, a także firmie odpowiadającej za napełnianie butli gazowej. Oprócz tego wszystkie zakupowane butle bezapelacyjne muszą posiadać odpowiednią zaślepkę zamontowaną na zaworze, która zabezpiecza przed ulatnianiem się gazu i folię termokurczliwą, która pełni funkcję plomby zapewniającej, że butla jest pełna..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności