Strona główna » Gazownia Racibórz » Gaz LPG Racibórz

Gaz LPG Racibórz

Jaki jest cennik gazu LPG?

Aktualne wzrosty cen gazu wywołane niestabilną sytuacją gospodarczą na świecie nie ominęły także paliwa gazowego LPG. Cena paliwa gazowego LPG w 2022 roku zmieniła się z około 2 zł za litr do 3,50 zł za litr. Zdaniem różnych ekspertów to jednak nie koniec wzrostów cen dla osób ogrzewających swoje gospodarstwa domowe z wykorzystaniem paliwa gazowego LPG. Ceny paliwa gazowego LPG nie są regulowane przez Urząd Regulacji Energetyki. Wobec tego na to, wpływ na to, jak one się kształtują, ma wyłącznie rynek. Metodą na mniejsze koszty podczas zakupów gazu LPG jest na przykład tankowanie go poza okresem grzewczym, kiedy jego koszty są niższe.

Ile kosztuje zamontowanie LPG w aucie?

Zamontowanie instalacji LPG w pojeździe pozwala zmniejszyć wydatki za paliwo nawet kilkaset złotych w ciągu miesiąca. Aby skorzystać z tego rozwiązania, należy jednak najpierw zamontować właściwą instalację LPG. Koszt zamontowania instalacji LPG w samochodzie uzależnione jest od kilku czynników. Wyróżnić wśród nich można między innymi: rodzaj silnika w aucie, rodzaj generacji instalacji LPG do pojazdów, których jest 6, a ich cena oscyluje w granicach od 1500 złotych do 10 000 złotych, marka instalacji gazowej LPG. Zamontowanie instalacji LPG w samochodzie oprócz kosztów samego zamontowania wiążę się także z innymi wydatkami takimi jak serwis oraz opłata podczas badania technicznego pojazdu..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności