Strona główna » Gazownia Racibórz » Gaz płynny Racibórz

Gaz płynny Racibórz

Główne różnice między gazem płynnym a ziemnym?

Pomimo,że gaz ziemny i gaz płynny LPG zaliczane są do jednej grupy węglowodorów, dzieli je wiele różnic. Przede wszystkim gaz płynny propan-butan to gaz cięższy od powietrza mniej więcej o dwa razy, z kolei gaz ziemny jest od niego prawie o połowę lżejszy. Kwestia ta ma w związku z tym wpływ na możliwość transportowania i przechowywania tych gazów. Gaz ziemny potrzebuje wybudowania rurociągów, z kolei gaz płynny może być magazynowany w dużych ilościach z użyciem niewielkich zbiorników na gaz płynny.

Ile gazu powinno się tankować do zbiorników na płynne paliwo gazowe?

Podczas napełniania zbiornika na płynne paliwo gazowe, ilość paliwa nie może przekraczać 85% pojemności zbiornika. 15% pozostałej przestrzeni w zbiorniku zapewnia poduszkę powietrzną, która w sytuacji zmiany objętości gazu płynnego spowodowanego poprzez zmiany temperatury nie będzie miała wpływu na funkcjonowanie całej instalacji gazowej. W związku z tym najczęściej używane zbiorniki o pojemności 2700 litra najlepiej, aby były tankowane maksymalnie 2300 litrami gazu..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności