Strona główna » Gazownia Racibórz » Dostawcy gazu Racibórz

Dostawcy gazu Racibórz

Najwięksi dostawcy paliwa gazowego w Polsce

W naszym kraju istnieje wielu różnorodnych sprzedawców gazu, którzy oferują możliwość podpisania z nimi zarówno umowy kompleksowej, jak i wyłącznie na sprzedaż paliwa gazowego. Jeśli chodzi z kolei o najpopularniejszych z nich, wyróżnić można takich dostawców gazu ziemnego jak: PGNiG, PGE, Błękitna Energia, Tauron, Po Prostu Energia, Audax Energia, HEG Gaz, Konerg S.A. Popularność dostawcy nie znaczy jednak tego, że gwarantuje on najlepsze ceny gazu. W wielu przypadkach jest nawet wręcz odwrotnie. W związku z tym przed zmienieniem sprzedawcy gazu ziemnego trzeba zawsze szczegółowo sprawdzić oferty co najmniej paru firm funkcjonujących na krajowym rynku, wykorzystując do tego między innymi porównywarki dostępne w Internecie.

Jak zmienić dostawcę paliwa gazowego w 4 łatwych krokach?

Chcąc zmienić dostawcę paliwa gazowego, wystarczą wyłącznie 4 proste kroki. Pierwszy z nich wymaga znalezienia właściwej oferty nowego dostawcy, która będzie atrakcyjna zarówno pod względem kosztów zakupu gazu, jak i pozostałych warunków podpisanej umowy. W kolejnym kroku wystarczy zawrzeć umowę z nowym sprzedawcą gazu ziemnego oraz zadbać o jego upoważnienie, dzięki któremu będzie on mógł wymówić umowę z poprzednim sprzedawcą oraz załatwić wszelkie sprawy. Trzeci krok to rozwiązanie starej umowy i powiadomienie o tym OSD gazu. Cała procedura kończy się z kolei rozliczeniem należności ze starą firmą i opłaceniem faktur, a kolejne rachunki będą już wystawiane przez nowego dostawcę gazu ziemnego..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności