Strona główna » Gazownia Racibórz » Butle gazowe Racibórz

Butle gazowe Racibórz

Do czego mogą być używane butle gazowe?

Choć butle gazowe są kojarzone przede wszystkim z zastosowaniem w kuchenkach gazowych w gospodarstwach domowych, sprzedawany w nich gaz może być wykorzystywany na kilka różnorodnych sposobów. Butle gazowe 11 kg to zbiorniki doskonale sprawdzające się dodatkowo w piecykach gazowych oraz grillach, stosowane są one też do zasilania wózków widłowych oraz cięcia metali. Z ich wykorzystaniem zasilane są też grzejniki na butle gazowe i nagrzewnice i parasole.

Jaki rodzaj gazu znajduje się w butlach gazowych do gospodarstwa domowego?

Butle gazowe do domu wypełniane są dwoma wariantami gazu. Pierwszy z nich to mieszanina propanu i butanu, który jest gazem pozbawionym barwy o charakterystycznym wyraźnie odczuwalnym zapachu. Posiada on temperaturę wrzenia od -45 oC do -0,5 oC. Kolejny z nich to natomiast wyłącznie propan, który świetnie sprawdza się w sytuacji używania butli gazowej w ujemnych temperaturach. Jeśli chodzi natomiast o koszt butli 11 kg, warianty tankowane mieszaniną propanu i butanu są nieco tańsze od wersji napełnianych czystym propanem..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności