Strona główna » Gazownia Raciąż » Gaz płynny Raciąż

Gaz płynny Raciąż

Czy ogrzewanie na gaz płynny się opłaca?

Choć ceny gazu płynnego wciąż rosną ogrzewanie gospodarstw domowych oraz przedsiębiorstw z użyciem tego paliwa stale jest o wiele opłacalniejsze od, chociażby ogrzewania olejem opałowym. Wybranie płynnego gazu do ogrzewania lokali pozwala wobec tego wygenerować oszczędności nawet do 30% w przypadku długofalowych inwestycji. Oprócz tego gaz płynny wliczany jest do paliw ekologicznych, które nie wytwarzają sadzy, a co za tym idzie, pozwalają wykluczyć konieczność oczyszczania kominów czy urządzeń grzewczych. Ogrzewanie gospodarstwa domowego lub firmy płynnym paliwem gazowym nie wymaga również posiadania specjalnej kotłowni.

Jakie są plusy ogrzewania domu płynnym paliwem gazowym?

Ogrzewanie gazowe według informacji GUS używane jest w ponad 62% gospodarstw domowych. W wielu przypadkach paliwo gazowe dostarczane jest do niego natomiast ze specjalistycznych zbiorników, które mogą być dzierżawione lub montowane na własny koszt. Do głównych plusów takiego ogrzewania zalicza się na przykład: wysoką efektywność grzewczą, zwłaszcza w przypadku używania kotłów gazowych kondensacyjnych, niewielką awaryjność instalacji, samoobsługowość, niemal całkowity brak wpływu na otoczenie..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności