Strona główna » Gazownia Raciąż » Butle gazowe Raciąż

Butle gazowe Raciąż

Na co zwrócić uwagę podłączyć butlę gazową w odpowiedni sposób?

By podłączyć butlę gazową do kuchenki gazowej lub innego urządzenia należy w pierwszej kolejności zerwać plombę foliową znajdującą się na zaworze, która zapewnia, że zbiornik jest pełen, a następnie zdemontować plastikową zaślepkę. Podczas tego zawór butli musi być stale zamknięty. Przed montowaniem reduktora do zaworu należy także sprawdzić, czy uszczelka zlokalizowana przy wylocie w butli jest w odpowiednim stanie, w przypadku, kiedy jest ona sparciała, należy się z kolei skontaktować z dostawcą butli. Po zamocowaniu reduktora na zaworze butli z gazem należy już jedynie otworzyć go wykonując jeden obrót w odpowiednim kierunku.

Czym różnią się między sobą butle gazowe turystyczne od standardowych?

Butle gazowe turystyczne od standardowych butli gazowych do gospodarstwa domowego różnią się głównie swoją wielkością. Zazwyczaj sprzedawane są one w wariatach ważących 2 kg, 3 kg lub 5 kg. Najczęściej stosowane z nich to natomiast butle turystyczne 5 kg, która mogą być stosowane zarówno do przygotowywania posiłków na kuchenkach turystycznych, jak i zapewniania ciepła domków letniskowych lub kamperów z wykorzystaniem grzejnika na butle z gazem. Najczęściej turystyczne butle gazowe napełniane są mieszaniną propan-butan. Ich niewielka masa i wielkość ułatwia z kolei korzystanie z nich podczas wakacji..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności