Strona główna » Gazownia Rabka-Zdrój » Gazy techniczne Rabka-Zdrój

Gazy techniczne Rabka-Zdrój

Charakterystyka gazu technicznego — hel

Gaz techniczny hel zaliczany jest do gazów szlachetnych, który w czystej formie nie jest obecny praktycznie w środowisku naturalnym. W związku z tym z tym pozyskiwanie helu odbywa się z zastosowanie gazu ziemnego, który go zawiera. Hel jest całkowicie nietoksycznym, bezwonnym i bezsmakowym gazem. Stosowany jest on między innymi jako gaz nośny w chromatografii gazowej, a także w przemyśle chłodniczym. Najpowszechniejsze przeznaczenie helu to natomiast wykorzystywanie go do wytwarzania butli tlenowych dla płetwonurków.

Co oznacza kolor butli w przypadku gazów technicznych?

wszystkie zbiorniki z gazem technicznym oznaczane są na przykład za pomocą odpowiednich barw, które zapewniają prostą weryfikację ich zawartości, a tym samym metody postępowania z nią. Wobec tego z tym:odcień niebieski butli z białą obwódką na dole dedykowany jest dla tlenu, kolor szary butli z czerwoną górną częścią, przystosowany jest dla wodoru, metanu i propanu, kolor butli szary na dole i czarny u góry przeznaczony jest dla azotu, odcień zbiornika szary na dole i żółty na górze przystosowany jest dla amoniaku, chloru i chlorowodoru całkowicie szary odcień butli oznacza dwutlenek węgla, całkiem kasztanowy kolor butliwskazuje acetylen, szary na dole i brązowy na górze odcień zbiornika dedykowany jest dla helu, odcień szary na dole oraz brązowy na górze przystosowany jest dla argonu..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności