Strona główna » Gazownia Rabka-Zdrój » Butle gazowe Rabka-Zdrój

Butle gazowe Rabka-Zdrój

W jaki sposób zweryfikować poprawnie napełnioną butle z gazem?

Właściwie napełnioną butlę gazową można poznać po kilku elementach. Każde z nich muszą w związku z tym mieć tabliczkę znamionową, na której wskazywane są dane donoszące się do masy netto butli gazowej, największej ilości znajdującego się w niej gazu i terminu legalizacji zbiornika. Odpowiednio napełniona butla powinna być dodatkowo wyposażone w naklejkę określaną Instrukcją bezpieczeństwa, na której umieszczane są informacje o znajdującym się w niej gazie, a także firmie odpowiadającej za tankowanie butli gazowej. Oprócz tego wszystkie zakupowane butle bezapelacyjne powinny posiadać specjalną zaślepkę montowaną na zaworze, która ochrania przed wyciekiem gazu oraz folię termokurczliwą, która pełni funkcję plomby gwarantującej, że butla jest napełniona.

Ile gazu znajduje się w butlach gazowych?

Butle gazowe dzielą się na wiele wariantów pod względem ich wagi, a tym samym zawartości gazu, którym są zatankowane. Wobec tego to ile propanu-butanu mieści się w butlach gazowych, jest zależne od ich wagi, a ich pojemność wodna jest równa mniej więcej: dla butli gazowych ważących 2 kg – 4,8 litra, dla butli gazowych ważących 3 kg – 7,2 litra, dla butli gazowych ważących 5 kg – 12,3 litra, dla butli gazowych ważących 11 kg – 27,2 litra, dla butli gazowych o wadze 33 kg – 79 litrów..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności