Strona główna » Gazownia Pyzdry » Gaz płynny Pyzdry

Gaz płynny Pyzdry

Czy zamontowanie zbiornika na płynne paliwo gazowe wymaga pozwolenia na budowę?

Podczas montażu zbiornika na gaz płynny, którego pojemność nie jest większa niż 7 m3 nie jest konieczne uzyskanie pozwolenia na budowę. Nie znaczny to natomiast, że może być on montowany bez jakichkolwiek formalności. Konieczne jest zgłoszenie tego rodzaju inwestycji w Starostwie Powiatowym, za pomocą odpowiedniego formularza. Druk powinien posiadać takie elementy jak: projekt techniczny wykonany przez projektanta oraz skonsultowany z rzeczoznawcą ds. ochrony przeciwpożarowej, zaświadczenie o prawie do dysponowania działką w celach budowlanych. Brak reakcji pisemnej w ciągu 21 dni jest równoznaczne z tak zwaną milczącą zgodę i umożliwia przeprowadzenie montażu zbiornika na gaz płynny.

Ile trzeba zapłacić za zamontowanie zbiornika na płynne paliwo gazowe?

Zamontowanie zbiornika na płynne paliwo gazowe to inwestycja, na którą składa się wiele różnorodnych wydatków. Główny z nich to cena zakupu zbiornika na płynne paliwo gazowe, która jest równa w przypadku modelu o pojemności 2700 litrów około 7000 zł. Poza tym do ceny samego zbiornika na płynne paliwo gazowe należy także doliczyć między innymi: dowiezienie zbiornika, wykonanie projektu instalacji gazowej zewnętrznej oraz wewnętrznej, wylanie płyty fundamentowej, montaż zbiornika wraz z jego sprawdzeniem, wykonanie instalacji uziemiającej, wykonanie dokumentacji potrzebnej do przeprowadzenia odbioru przez UDT. Finalny koszt zamontowania zbiornika na gaz płynny wynosi wobec tego mniej więcej 16 000 złotych. Wymagającą mniejszych wydatków opcją jest z kolei wybranie wydzierżawienia zbiornika na płynne paliwo gazowe, którą proponuje większość jego dostawców..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności